4. Kamil3243 1

Aktualności

Promień wygrywa, festiwal niewykorzystanych sytuacji

• autor: Admin Konik, 2011-05-01 12:18

Promień podejmował drużynę Startu Starkowo, rywal wymagający zajmujący wyższą pozycję w tabeli reklamujący się dwoma zwycięstwami w rundzie rewanżowej.

Mecz rozpoczął się dość spokojnie żadna z drużyn nie rzuciła się do zdecydowanego ataku gra toczona była w środku pola, optyczną przewagę miał Promień. Jednak to goście w 10 min oddali groźny strzał jednak Maćkowiak stał na posterunku. W 18min urwał się obrońcom Starkowa A.Nowak uderzył z ostrego kąta jednak bramkarz obronił strzał. W 30min meczu piłkę przejął G.Stachowiak zagrał do M.Borowczyka, Miki odegrał "z pierwszej" w pole karne a tam jak lis czekał już A.Nowak przyjął piłkę i pewnym strzałem umieścił ją w siatce 1-0  Promień. Po strzeleniu gola zawodnicy z Sarbinowa zdominowali totalnie grę Start miał kłopoty by wyjść z własnej połowy. W 35min mogło być 2-0 jednak idealnej sytuacji nie wykorzystał K.Rospęda. Minutę później w identycznej sytuacji znalazł się  A.Stachowiak lecz odskoczyła mu piłka .To co zrobił jednak A.Nowak w 41 min zasługiwało na owacje na stojąco. Dusina odebrał piłkę zawodnikowi Startu wbiegł w pole karne i niczym miedzy tyczkami przemknął kolo obrońców Starkowa i umieścił piłkę w siatce 2-0  Promień! Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa piłkę w zamieszaniu przed polem karnym Promienia przejął zawodnik Starkowa i atomowym strzałem umieścił piłę w siatce 2-1. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część meczu. W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie, obserwowaliśmy dużo walki ale głównie chaotyczne wybicia z obu stron. Goście mieli idealną okazję do wyrównania w 65min jednak zawodnik gości przestrzelił. Promień stanął przed idealną szansą w 70min kiedy to A.Nowak przestrzelił głową z 5m. Goście w międzyczasie stworzyli kilka sytuacji jednak obrona oraz T.Maćkowiak spisywali się bezbłędnie. W 88 min znowu wyśmienitą okazję miał Dusina jednak zmęczenie dało o sobie znać i skiksował. W 90 minucie pięknie huknął na bramkę Startu G.Stachowiak jednak bramkarz popisał się nie lada interwencją. W doliczonym czasie gry okazje miał kapitan P.Borowczyk który odebrał piłkę pomocnikowi Starkowa pobiegł przebojem w pole karne jednak przestrzelił. Końcowy wynik Promień-Start 2-1!!!