Aktualności

Z tarczą... z Jaskini Lwa...

• autor: Admin Konik, 2010-10-24 21:14

"GKS Tęcza-Osa " Osieczna  [ 0:0 ] "Promień" Sarbinowo

Dzisiejszy mecz zapowiadał się nie lada ciekawie. Po pierwsze Promień jechał do lidera tabeli, który z małym wyjątkiem na mecz z Kąkolewem demolował kolejno każdego rywala. Drugim aspektem tego meczu, który dodał mu pikanterii był fakt że szkoleniowiec Promienia w zeszłym sezonie prowadził drużynę GKS, oraz "na stare śmieci" przyjechał Łukasz Apolinarski. Większość kibiców spisywała Promień na straty jednak jak się okazało w sporcie wszystko jest możliwe.....

Tuż przed rozpoczęciem meczu kontuzji pleców podczas rozgrzewki doznał kapitan P.Borowczyk. Mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty ,GKS starał się atakować a Promień czekał na szanse z kontry. Gra głównie toczyła się w środku pola a pierwsza klarowna sytuacje GKS przeprowadził w 20min kiedy to w dogodnej sytuacji znalazł się B.Kryś(najlepszy strzelec GKS-u) lecz minimalnie chybił. Parę minut później ten sam zawodnik uderzał z rzutu wolnego, a jego strzał obronił bramkarz Promienia. Promień mógł wyjść na prowadzenie tuż przed przerwa gdy bardzo aktywny w tym spotkaniu M.Borowczyk okiwał rywali i uderzył z ostrego kąta a piłka dosłowne przetoczyła się po linii bramkowej. W ostatniej minucie pierwszej polowy znakomita akcja popisał się G.Stachowiak lecz jego strzał został zablokowany. Do przerwy 0-0. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie ,GKS miał przewagę jednak nie stwarzał sobie dogodnych sytuacji. W 60 min zapachniało bramką dla GKS-u kiedy to B. Kryś trafił w poprzeczkę. Im było bliżej końca tym śmielej poczynał sobie Promień a pięknymi solowymi akcjami popisywał się M.Borowczyk, zabrakło jednak wykończenia. Mecz zakończył się wynikiem 0-0 i Promień wywozi cenny punkt z Osiecznej.

Wszyscy zawodnicy zagrali rewelacyjny mecz nie było chaosu ani niepotrzebnych strat miejmy nadzieje ze ten mecz doda im skrzydeł w następnym meczu ligowym.