Tur złapany za rogi :)

• autor: Admin Konik, 2010-10-10 14:22

"Promień" Sarbinowo   [3:2 ] "Tur" Turew

Relacja z meczu....

Mecz ten byl bardzo wazny dla obu druzyn. Promien potrzebowal zwyciestwa by dalej liczyc w walce o awans, a takze przelamac passe spotkan u siebie bez zdobyczy punktowej. Dla Tura , ktory w zeszlym sezonie otarl sie o baraze do A klasy byl to mecz prawdy poniewaz druzyna spisuje sie w tym roku przecietnie.
Kibice zgromadzeni na boisku w Sarbinowie w pierwszych minutach nie ogladali porywajacego widowiska , Tur staral sie atakowac , Promien cofnal sie do obrony, praktycznie nie konstruujac akcji ofensywnych. Gra promienia byla chaotyczna i bezbarwna a goscie coraz smielej zapedzali sie pod pole karne Sarbinowa. Poskutkowalo to w 17 min kiedy sam na sam wyszedl napastnik Tura i pewnym strzalem umiescil pilke w siatce. Ku niezadowoleniu kibicow po straconej bramce obraz gry nie ulegl zmianie , Tur mial doskonala sytuacje do podwyzszenia wyniku, lecz zabraklo im troche szczescia. Dopiero od 40 min promiem zaczal konstruowac akcje ofensywne. Barzo ladny strzal B.Danielczaka minimalnie minal slupek bramki gosci. W 42 min lewym skrzydlem pomknal A.Stachowiak i pieknym strzalem w dlugi rog pokonal bramkarza gosci. Tak wiec na przerwe druzyny schodzily przy stanie 1-1. Druga polowa to zupelna odmiana gry Promienia , duza zasluga tu L.Rejka ktory wszedl w przerwie zmieniajac D.Giezka. Na efetk nie trzeba bylo dlugo czekac bo juz w 49 min pieknym woleyem popisal  sie M. Borowczyk i promien prowadzil 2-1. Zawodnicy z Sarbinowa poszli za ciosem i w 52min podwyzszyli na 3-1 za sprawa B.Danielczka; asystowal wyrozniajacy sie na boisku A.Stachowiak. To kompletnie podcielo skrzydla zawodnikom Tura ktorzy mieli problemy z wyjsciem z wlasnej polowy. Promien atakowal lecz nie potrafil wykonczyc akcji . Bliscy strzelenia bramek byli B.Danielczak i M.Borowczyk, a spustoszenie w liniach obronnych Tura sial A. Nowak. W 80 min goscie co prawda odpowiedzieli golem ale wynik utrzymal sie juz do konca. Promien wygrywa i nadal liczy sie w walce o najwyzszew cele!!!